כיצד לחסוך מאות שקלים בחשבון החשמל הביתי
 במספר ניסויים שנערכו על ידי סטודנטים לתואר שני מהמחלקה להנדסת אנרגיה נמצא, כי שימוש לא נכון במכשירי החשמל שנמצאים בכל בית, גורם לבזבוז חשמל מיותר ולעלויות גבוהות לחינם.
את הסכומים שמצטברים כתוצאה מבזבוז החשמל, שמגיעים עד כדי מאות שקלים בשנה, ניתן לחסוך בקלות על ידי כמה שינויים פשוטים בשימוש במכשירי החשמל. במצטבר מדובר בחסכון שנתי המגיע עד לסכומים של מעל ל-500 ש"ח בשנה. הדבר נכון בעיקר לימי הקיץ בהם עולה משמעותית השימוש במכשירי החשמל וכן עלויות חשבונות החשמל.
 
מקרר
נבדקו  3 מקררים בנפח 500 ליטר.
נמצא כי צריכת האנרגיה המירבית נמדדה בעיקר בסופי שבוע כאשר השהות בבית רבה. הסיבה - פתיחת דלת המקרר באופן תדיר לצורך בהייה, גורמת לצריכת אנרגיה גבוהה, וכן לפגיעה במקרר  בשל התנעת המדחס, הכנסת חום ויצירת לחות פנימית שפוגעת במוצרים.
העמידה המיותרת מול המקרר הפתוח בה אנו תוהים מה נשלוף ממנו הפעם מייקרת את השימוש במקרר בכ20%.
 
בר מים – מתקני המים (דוגמת תמי 4 או מי עדן המוכרים)
נבדקו שני ברי מים.
נמצא כי עיקר צריכת האנרגיה הינה בזמן ההמתנה של המכשיר, כאשר יש אפשרות לתוכנית חיסכון במכשיר עצמו. כמו כן  מאחר והאדם הממוצע עושה שימוש במים החמים  בעיקר בבוקר ובערב , ניתן לסגור את גוף החימום במהלך היום. על ידי סגירת גוף החימום כאמור, ניתן לחסוך כ40% מצריכת החשמל של המכשיר.

מדיחי כלים מכונות כביסה
רוב החשמל הנצרך בעת השימוש במכשירים אלה, הינו מחימום המים. חיבור המכשירים ישירות לדוד השמש היה חוסך 50% מצריכת החשמל
 
מזגנים
40% מצריכת החשמל בקיץ הינה לצורך מיזוג האויר. העלאת הטמפרטורה במזגן הביתי, במעלה אחת בלבד, יכולה לחסוך כ-5% מצריכת החשמל החודשית בימי הקיץ

לצפיה בראיון בנושא עם מנהל המרכז לאנרגיה שיורית ד"ר משה תשובה בועידת "תעשית העתיד" להתייעלות אנרגטית
 
 
השירותים שלנו
  • הערכה ובדיקה של איזון חום ואנרגיה במערכות קטנות וגדולות
  • בחינת צריכת האנרגיה הכוללת במפעלים ואיתור אנרגיה שיורית שניתנת לשימוש
  • בניית פתרונות אופטימליים לכל אתגר
  • יישום תוכניות המתמקדות בטכנולוגיות חדשות העושות שימוש באנרגיה שיורית של מפעלים, שיפור יעילות בתהליכים המייצרים וצורכים אנרגיה
  • ניתוח מעברי חום בשבבים אלקטרוניים
חדשות